Έγινε η κλήρωση στη Γ’ Εθνική – Η πρώτη αγωνιστική των ομάδων της Αργολίδας

Έπειτα από τέσσερις αναβολές έγινε τελικά την Παρασκευή (15/10) στα γραφεία της ΕΠΟ η κλήρωση για το πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής της σεζόν 2021-22.
Εκτός πρωταθλήματος έμειναν τελικά Καβάλα, Ζάκυνθος και Ασπρόπυργος, οι οποίοι δικαιώθηκαν από το Διοικητικό Εφετείο για την Super League 2, ωστόσο δεν μπορούν να κάνουν μεταγραφές με βάση την απόφαση της FIFA.
Αντίθετα η Δόξα Δράμας δήλωσε μέρος στο πρωτάθλημα και τοποθετήθηκε στον 1ο όμιλο. Σ΄ότι έχει να κάνει με τον χωρισμό των 81 ομάδων, αυτές χωρίστηκαν σε 7 ομίλους από τους οποίους θα πέσουν συνολικά 32 ομάδες (5 από τους ομίλους 1,2,3, 6 από τον 4 όμιλο και 4 από τους ομίλους 5,6,7).
Σ’ ότι έχει να κάνει με την υπόθεση άνοδος, οι 7 πρωταθλητές που θα προκύψουν θα δώσουν αγώνες μπαράζ σε ειδικό πρωτάθλημα, μετά το τέλος της κανονικής περιόδου όπου και θα διεκδικήσουν τα τέσσερα εισιτήρια που οδηγούν στην Super League 2.
Αναλυτικά οι όμιλοι και η 1η αγωνιστική:
1ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΛΑΓΙΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ
ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ
ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΟΡΦΑΝΙΟΥ
ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ
ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ
1η αγωνιστική
Θερμαϊκός Θέρμης-Αναγέννηση Πλαγιάς
Δόξα Δράμας-Ορφέας Ξάνθης
Νέστος Χρυσούπολης-Αγροτικός Αστέρας
Αλεξανδρούπολη-Εθνικός Σοχού
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου-Πανδραμαϊκός
Άρης Αβάτου-Απόλλων Παραλιμνίου
2ος ΟΜΙΛΟΣ
ΟΦ ΑΓΙΟΥ ΜΑΤΘΑΙΟΥ
ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
ΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
ΘΥΕΛΛΑ ΣΑΡΑΚΗΝΩΝ
ΚΟΖΑΝΗ
ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΗΡΑΧΗΣ
ΑΕ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΗΜΑΘΙΑΣ
ΑΕΠ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ
1η αγωνιστική
Μέγας Αλ. Τρικάλων-Μακεδονικός
Κοζάνη-Εδεσσαϊκός
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-ΑΕ Λευκίμμης
ΟΦΑΜ-Θύελλα Σαρακηνών
Ηρακλής Αμπελοκήπων-ΑΕΠ Κοζάνης
Γιαννιτσά-Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης
3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΕΤΟΣ ΜΑΚΡΥΧΩΡΙΟΥ
ΑΜΒΡΥΣΣΕΑΣ ΔΙΣΤΟΜΟΥ
ΑΤΑΛΑΝΤΗ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΛΑΜΑ
ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΥΞΕΙΝΟΥΠΟΛΗΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΘΗΣΕΑΣ ΑΓΡΙΑΣ
ΝΕΑ ΑΡΤΑΚΗ
ΠΟ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ
ΥΠΑΤΟ
ΠΟ ΦΗΚΗΣ
1η αγωνιστική
Νέα Αρτάκη-Ηρακλής Λάρισας
ΠΟ Ελασσόνας-Φήκη
Ατρόμητος Παλαμά-Ύπατο
Αταλάντη-Αμβρυσσέας Διστόμου
Αετός Μακρυχωρίου-Δήμητρα Ευξεινούπολης
4ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΙΑΣ ΓΑΣΤΟΥΝΗΣ
ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΛΟΥΤΡΟΥ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ
ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ
ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΙΚΩΝ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΚΟΥΛΙΚΑΔΟΥ
ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ
ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ
ΠΑΝΑΓΡΙΝΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ
ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ
1η αγωνιστική
Εθνικός Σκουλικάδου-Αίας Γαστούνης
Διαγόρας Βραχνέικων-Τηλυκράτης
Αναγέννηση Άρτας-Παναιγιάλειος
Ναυπακτιακός-Διαβολίτσι
Αχέρων Καναλακίου-Παναχαϊκή
Αμβρακικός Λουτρού-ΠΑΟ Βάρδας
Ρεπό: Παναγρινιακός
5ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ
ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΓΟΥΣ
ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
ΜΥΚΟΝΟΣ
ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ
ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΝΕΑΣ ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ
ΦΩΣΤΗΡΑΣ
ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ
ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ
1η αγωνιστική
Αρης Σκάλας-Ερμιονίδα
Παναρκαδικός-Αγιος Ιερόθεος
Μύκονος-Ηλιούπολη
Σαντορίνη-Ερμής Μελιγούς
Φοίνικας Ν. Επιδαύρου-Φωστήρας
Ρεπό: Χαραυγιακός
6ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ
ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ
ΑΙΟΛΙΚΟΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ
ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ
ΑΟ ΚΑΡΑΒΑΣ
ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ
ΑΟ ΠΥΛΙΟΥ ΚΩ
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ
1η αγωνιστική
Αιολικός-Κερατσίνι
Πανελευσινιακός-Εθνικός
Αήττητος Σπάτων-Αστέρας Βάρης
Θύελλα Ραφήνας-Προοδευτική
Αίας Σαλαμίνας-ΑΟ Πυλίου Κω
Ρεπό: ΑΟ Καραβά
7ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΣ
ΑΛΜΥΡΟΣ
ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΠΑΟ ΡΟΥΦ
ΓΙΟΥΧΤΑΣ
ΠΟΡΟΣ
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΝΕΑΠΟΛΗ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
1η αγωνιστική
ΠΑΟ Ρουφ-Νεάπολη
Αλμυρός-Αγιος Νικόλαος
Αρης Σούδας-Πόρος
Γιούχτας-Πανιώνιος
Ατσαλένιος-Αναγέννηση Ιεράπετρας