ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ

Ο Φοίνικας Ν. Επιδαύρου έχασε στη Ρόδο και φωνάζει για τη διαιτησία!

Με τον διαιτητή της αναμέτρησης τα έβαλε ο Φοίνικας

Εκτός έδρας ήττα με σκορ 2-0 γνώρισε ο Φοίνικας Ν. Επιδαύρου στη Ρόδο, με τους φιλοξενούμενους να έχουν σοβαρά παράπονα από τη διαιτησία.
Μάλιστα, η ομάδα της Αργολίδας εξέδωσε σχετική ανακοίνωση, στην οποία αναφέρονται τα εξής:
«Κύριε Σταύρου, θα μπορούσατε να είστε ο πρωταγωνιστής του αγώνα με μία ακριβοδίκαιη διαιτησία κι όχι να «κλέψετε» τις εντυπώσεις με τον μη καταλογισμό φάουλ και κόκκινη κάρτα έξω από την περιοχή από τον αμυνόμενο της Ρόδου στη φάση του όγδοου λεπτού στον ποδοσφαιριστή μας Λαθούρη και για την επόμενη φάση μαρκάρισμα αμυντικού στον ποδοσφαιριστή της ομάδας μας Γεωργίου που έφευγε μόνος του προς την εστία της αντιπάλου ομάδος, επίσης κόκκινη κάρτα.
Δυστυχώς δεν ήταν οι μοναδικές στιγμές που αδικήσατε τον Φοίνικα στο πρώτο ημίχρονο. Ελπίζουμε η ανάπαυλα να σας ηρεμήσει και να βλέπετε τα πράγματα όπως συμβαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. Ντροπή!»
ΔΕΙΤΕ:  Δήμος Ναυπλιέων: Οι όροι του δανείου και το ποσό που προσφέρει το ΤΠΔ