Η ΝΕΑ ΜΑΣ ΣΕΛΙΔΑ ΣΤΟ FB!

Φιλική ήττα του Παναργειακού στην Τρίπολη

Σε φιλικό αγώνα στην Τρίπολη ο Παναργειακός ηττήθηκε με σκορ 4-3 από τον Παναρκαδικό.

Οι “Λύκοι” είχαν πολλές απουσίες, λόγω τραυματισμών, αλλά η συνολική εικόνα τους ήταν καλή. Ο Παναρκαδικός επικράτησε με 4-3 έχοντας για πρωταγωνιστή τον Καμπεράϊ.

Η ομάδα της Τρίπολης μπήκε από τα πρώτα κιόλας λεπτά του αγώνα δυναμικά, θέλοντας να πετύχει ένα γκολ που θα την έβαζε μπροστά στο σκορ. Τελικά, το ημίχρονο βρήκε τον Παναρκαδικό να προηγείται με 4 τέρματα διαφορά.

Ο Καμπεράϊ πέτυχε χατ-τρικ, ενώ το τέταρτο γκολ για το “τριφύλλι” σκόραρε ο Λαμσελάρι. Οι φιλοξενούμενοι είχαν άστοχο πέναλτι κι έτσι το 4-0 ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο 45λεπτο ο Παναργειακός κατάφερε τελικά να μειώσει στο σκορ, αρχικά με φάουλ του Μαρίνη και στη συνέχεια με τον Θεοδοσιάδη.

Λίγο πριν το φινάλε οι “Λύκοι” μείωσαν σε 4-3 με τον Καραργύρη, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.