ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ

Η άνοδος είναι κοντά! Ο Παναργειακός κέρδισε ξανά στα μπαράζ | Photos

Παραμένουν αήττητοι οι “Λύκοι” στα μπαράζ ανόδου

Ο Πρωταθλητής Αργολίδας Παναργειακός υποδέχθηκε στο ΔΑΚ Άργους το απόγευμα της Τετάρτης 256 Μαΐου τον Απόλλωνα Ευπαλίου για την 5η αγωνιστική των αγώνων μπαράζ.

Η αρχική ενδεκάδα του Δημήτρη Μπατάκου ήταν οι: Κοζιώτης, Διαμαντής, Σελλής, Φλεβάρης, Φλώρος, Παπασπύρος, Μπιτινης, Κάπλατζης, Καμπιώτης, Αϊβαλιώτης, De Souza.
Το σκορ άνοιξε ο Παναργειακός με πλασέ του Αϊβαλιώτη στο 10ο λεπτό που έκανε το 1-0
Το 2-0 ήρθε και πάλι με γκολ του Αϊβαλιώτη στο 80ο λεπτό.
Η ομάδα του Απόλλωνα μείωσε το σκορ στο 94′.
Με την νίκη αυτή ο Παναργειακός φτάνει τους 8 βαθμούς και μετά την ισοπαλία της Χαλκίδας στην Κόρινθο με τον Τενεάτη (1-1), ισοβαθμούν στην δεύτερη θέση του ομίλου.

Το παιχνίδι θα είχε τελειώσει πολύ νωρίτερα αν οι ευκαιρίες των Κάπλατζη στο 5ο λεπτό και Καμπιώτη στο 42ο λεπτό και στο 60ο λεπτό κατέληγαν στα δίχτυα.
Την Κυριακή στο Άργος ο Παναργειακός αγωνίζεται με τον Τενεάτη, σε ένα ματς κατηγορίας.

ΔΕΙΤΕ:  Με επιτυχία ο 2ος Πανελλήνιος Εκπαιδευτικός Διαγωνισμός Διασωστικών Δεξιοτήτων στο Άργος (Photos)